polski | english
Dziecko u dentysty

Czy wiesz jak sprawić by Twoje dziecko z przyjemnością chodziło do dentysty? Co zrobić by wizyta stomatologiczna nie była trudna dla niego i dla Ciebie jako opiekuna?

Przede wszystkim nie czekaj aż będzie bolał je ząb. Przyjdź z dzieckiem na wizytę adaptacyjną na której przedstawimy maluchowi gabinet jako przyjazne i fascynujące miejsce oraz przyzwyczaimy je do kontaktu z dentystą. Dobry wiek na pierwszą wizytę to już 1,5 roku.

Kolejnym czynnikiem niezbędnym by dobrze przygotować dziecko do wizyty jest Twoje dobre nastawienie. Istotne jest by nie grozić maluchowi wizytą u dentysty, nie przedstawiać mu jej jako kary za "nie mycie zębów" czy "podjadanie słodyczy" a raczej wymieniać ból zębów jako konsekwencję takich zachowań. Jeśli planujesz wizytę adaptacyjną z dzieckiem w gabinecie Milleniadent, zupełnie uczciwie możesz zapewnić dziecko, że udajecie się do miłego miejsca pełnego ciekawych przedmiotów takich jak "pistolet na wodę" czy "laserowy miecz".

Jeśli jednak do pierwszej wizyty ma dojść gdy już boli ząb, przedstaw w rozmowie dziecku dentystę jako osobę która może mu pomóc.

Wreszcie, wybierając gabinet, kieruj się profilem jego działania, oraz nastawieniem lekarza do dzieci. W gabinecie takim jak Milleniadent staramy się by wizyta była dla malucha przyjemnym doświadczeniem a w sytuacjach, które wiążą się dla dziecka z jakimkolwiek dyskomfortem by było o nim uprzedzone oraz wciągnięte w przebieg leczenia dla niego zrozumiały.

Jeśli intryguje Cię pytanie czy warto leczyć zęby mleczne to pamiętaj, że są one niezbędne do skutecznego żucia, rozwoju prawidłowej wymowy, wpływają na wygląd i samopoczucie jak również ich obecność jest potrzebna by zapewnić prawidłowy rozwój kości, co w przyszłości wpłynie na harmonię ułożenia zębów stałych.