Borkowska 25d/24, 30-438 Kraków gabinet@milleniadent.pl +48 608 622 686

topka-1
Slide
previous arrow
next arrow

Witamy w gabinecie stomatologicznym Milleniadent

//www.milleniadent.pl/wp-content/uploads/2023/02/poczekalnia_S.png

Milleniadent jest specjalistycznym gabinetem stomatologicznym, prowadzącym kompleksowe leczenie pacjentów w każdym wieku w miłej i bezstresowej atmosferze.

Nasi pacjenci znajdują się pod profesjonalna opieką doświadczonego, godnego zaufania zespołu!

W naszym gabinecie stomatologicznym korzystamy z najlepszych i sprawdzonych materiałów stomatologicznych.

Diagnostykę, leczenie i profilaktykę opieramy na najwyższej jakości sprzęcie renomowanych światowych firm a przede wszystkim na doświadczeniu i najnowszej wiedzy. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasza wiedza i umiejętności w połączeniu z najnowocześniejszą technologią dadzą doskonałe rezultaty.

Naszą ofertę kierujemy do pacjenta zainteresowanego profesjonalną obsługą i kompleksowym leczeniem.

Celem naszego gabinetu jest komfort pacjentów i zadowolenie z naszych usług.

Nasza oferta

Specjalnie dla Was stworzyliśmy kompleksowy program ochrony uśmiechu, dlatego też od pierwsej wizyty u nas jesteście informowani, jak krok po kroku doprowadzimy Wasze zęby do perfekcji.

Profilaktyka

Higienizacja

Jest to zabieg wykonywany przez dyplomowana higienistke stomatologiczna,który ma na celu usunięcie twardych i miękkich złogów nazębnych. Cały proces sklada się z 4 etapów.

1.Scaling :

jest to zabieg który polega na rozbiciu kamienia i płytki bakteryjnej specjalnym urządzeniem- skalerem ultradźwiękowym. Końcówka przyłożona do zęba wywołuje drgania które rozbija twardy kamień. Po zakończeniu czyszczenia następuje polerowanie szorstkich powierzchni zębów aby zmniejszyć ryzyko odkładania się płytki nazębnej.

Scaling przciwskazania :

-głębokie kieszonki dziąsłowe<
- rozrusznik serca ? do oceny DR. Kasie
-ciąża pierwszy trymestr ? do oceny przez dr. Kasie
-pourazowe odklejanie siatkówki oka
- opryszczka
- wady serca
- soczewko kontaktowe
-osteoporoza

W wyniku niedostatecznej higieny jamy ustnej dochodzi do odkładania się płytki nazębnej ( jej skład wchodzą resztki pokarmowe , składniki śliny i bakterie ) na powierzchni zębów

Pod wpływem związków mineralnych obecnych w ślinie płytka nazębna utwardza się i powstaje kamień nazębny .

Obecność kamienia nazębnego wywołuje stany zapalne oraz krwawienie dziąseł , obniżanie i odsłanianie się szyjek zębowych a także przyczynia się do procesu zaniku kości wokół zębów co może skutkować rozwinięciem się choroby zwanej paradontozą .

Scaling jest bezbolesnym zabiegiem, jeśli jednak zachodzi taka potrzeba może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym .

Usuwanie złogów nazębnych powinno odbywać się dwa razy do roku.

2. Piaskowanie :

Jest zabiegiem polegającym na usunięciu osadów i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą tzw.piaskarki . Piaskarka kieruje strumień piasku , wody i powietrza na zęby .

Dzięki temu usuwane są zanieczyszczenia z najbardziej niedostępnych miejsc takich jak przestrzenie między zębowe, zagłębienia na powierzchni zębów .

Piaskowanie jest szczególnie przeznaczone dla palaczy, osób które pija dużo kawy i herbaty czy czerwongo wina bądź przy stłoczeniu zębów .

Zabieg jest bezbolesny lecz może powodować uczucie dyskomfortu związanego z obecnością w ustach dużej ilości środka do piaskowania o dominującym słonym smaku . Może być wykonywany po salingu bądź jako odrębny zabieg.

Przeciwwskazania :
-choroby nerek
- astma
-pylica
-przewlekłe choroby układu oddechowego
- owrzodzenia i uszkodzenia błony śluzowej
- alergia na sodę bądź inny składnik używany w trakcie zabiegu

Zaleca się aby przez czas od 24 do 48 godzin pacjent stosował „ białą dietę ‘ celem uniknięcia powstania przebarwień na zębach . Polega ona na unikaniu spożywania napojów i pokarmów barwiących np. kawa , herbata , czerwone wino , buraki , borówki a także palenia papierosów .

Wykonywanie piaskowanie powinno odbywać się raz - dwa razy w roku .

Regularne poddawanie zębów zabiegowi piaskowania można traktować jako zabieg profilaktyczny.

Wykonywane jest w celu poprawy estetyki uśmiechu , eliminacji szkodliwych bakterii z jamy ustnej które mogą wywołać stan zapalny dziąseł oraz umożliwia wnikliwą ocenę ubytków próchnicowych na powierzchniach stycznych zębów.

3. Polerowanie zębów:

Polerowanie jest nieodłącznym etapem zabiegu higienizacji, wykonywany przy użyciu past polerskich oraz szczoteczki. Wygładza powierzchnie szkliwa i zabezpiecza przed odkładaniem się kamienia i osadu . Zęby poddane polerowaniu są gładkie i błyszczące .

4 Lakierowanie ( Fluoryzacja )

Jest to zabieg podczas którego na zęby nakładany jest specjalny preparat o wysokim stężeniu fluoru. Fluor wspiera remineralizację uszkodzeń szkliwa , wzmacnia je i zabezpiecza przed próchnicą

Periodontologia

Periodontologia jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób przyzębia, czyli tkanek otaczających zęby i utrzymujących je w zębodołach.

Choroby przyzębia należą do bardzo częstych.

Badania wykazują, że dotykają one prawie każdą osobę dorosłą. Do najczęściej obserwowanych stanów chorobowych należy zapalenie dziąsła, zapalenie przyzębia oraz recesje dziąsła.

Najczęstszą przyczyną rozwoju chorób przyzębia jest niewłaściwa higiena jamy ustnej, która wraz z innymi czynnikami etiologicznymi jak: uwarunkowania genetyczne, nałogowe palenie tytoniu, niekontrolowana cukrzyca, nieprawidłowa dieta, nieprawidłowe kontakty zębowe, patologiczne migracje zębów, prowadzi do rozwoju zapalenia dziąsła oraz zapalenia przyzębia.

W konsekwencji braku właściwego leczenia zapalenie przyzębia przyczynia się do przedwczesnej utraty zębów.

Zapalenie przyzębia jest chorobą przewlekłą, co oznacza, że jej leczenie trwa od chwili rozpoznania do końca życia.

Leczenie zapalenia przyzębia składa się z kilku faz.

Rozpoczynamy od fazy przyczynowej, która polega na eliminacji stanu zapalnego oraz edukacji pacjenta, instruktażu prawidłowej higieny jamy ustnej. W tej fazie wykonywane są zabiegi usunięcia złogów kamienia nad i poddziąsłowego z wypolerowaniem korzeni oraz wypełnień przydziąsłowych, co ma na celu zmniejszenie odkładania się kolejnych pokładów złogów, które są główną przyczyną stanu zapalnego dziąsła i przyzębia. Dodatkowo wspomagająco można zastosować preparaty przeciwzapalne aplikowane bezpośrednio do głębokich kieszonek lub wykonać terapię fotodynamiczną czy dezynfekcję światłem lasera. Aby uzyskać redukcję stanu zapalnego najważniejszym czynnikiem jest dobra współpraca z pacjentem w zakresie utrzymania bardzo dobrej higieny jamy ustnej.

W kolejnym etapie, po osiągnięciu pozytywnych rezultatów pierwszej fazy leczenia, stosowane są zabiegi naprawcze-rekonstrukcyjne celem odbudowy utraconych tkanek przyzębia.

W przypadku nieprawidłowości zgryzowych zaleca się przeprowadzenie leczenia ortodontycznego.

Jeżeli pacjent funkcjonuje z brakami zębowymi należy je uzupełnić rekonstrukcjami protetycznymi, aby siły działające w trakcie gryzienia oraz żucia były równomiernie rozłożone na wszystkie zęby. Ma to szczególnie duże znaczenie u pacjentów z chorobą przyzębia, gdyż niewyeliminowane miejscowe przeciążenia zębów współistniejące z lokalnym stanem zapalnym powodują przedwczesne ubytki kości przy przeciążonych w zgryzie zębach, co może prowadzić do ich przedwczesnej utraty.

Po leczeniu przeciwzapalnym oraz rekonstrukcyjnym zaleca się leczenie podtrzymujące, które trwa do końca życia, aby chronić tkanki przyzębia przed nawrotem choroby.

Recesje dziąsła są to ubytki dziąsła prowadzące do obnażenia korzeni zębów. Najczęstszą, lecz nie jedyną przyczyną jest nieprawidłowe, zbyt traumatyczne szczotkowanie.

Objawem recesji dziąsła są obnażone, tkliwe korzenie zębów.

Leczeniem z wyboru jest chirurgiczne pokrycie recesji dziąsła, przy użyciu przeszczepu podnabłonkowej tkanki łącznej z podniebienia , techniką mikrochirurgiczną. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Na jednej wizycie można odtworzyć dziąsło przy kilku sąsiadujących zębach objętych recesjami dziąsła. Podniebienie zabezpieczane jest opatrunkiem biologicznym oraz mikro szwami, które usuwane są po 7 dniach. Efekt pokrycia widoczny jest tuż po zabiegu chirurgicznym.

Bardzo istotnym czynnikiem w procesie terapeutycznym przed wykonaniem zabiegu chirurgicznego jest wyeliminowanie wszystkich przyczyn powstawania recesji dziąsła.

Zabiegi regeneracyjne ubytków kostnych przy zębach własnych:

Wykonywane są w fazie naprawczej leczenia zapalenia przyzębia. Są możliwe po analizie tomografii komputerowej (CBCT), w przypadku korzystnej architektury ubytków kostnych. Zabieg polega na wykonaniu mikrochirurgicznego dojścia do ubytku kostnego, usunięciu złogów kamienia poddziąsłowego, wszelkich nawisów oraz na zastosowaniu biomateriałów, które będą stymulować kość do regeneracji.MIkro szwy usuwane są po 7-10 dniach od zabiegu.

Plastyka nieprawidłowego przyczepu wędzidełka wargi górnej, języka - zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polega na chirurgicznej korekcie zbyt krótkich lub przerośniętych włókien, które ograniczają prawidłowe funkcjonowanie okolicznych struktur.

W przypadku nieprawidłowej budowy wędzidełka języka bardzo ważna jest współpraca i przygotowanie do zabiegu przez logopedę.

Kortykotomia- To zabieg chirurgiczny, wspomagający leczenie ortodontyczne u pacjentów dorosłych. Polega na wykonaniu pionowych i poziomych nacięć blaszki kostnej między i ponad korzeniami zębów celem zmniejszenia oporów kostnych w trakcie przesuwania zębów oraz zmniejszenia ryzyka powstania recesji dziąsła (odsłoniętych szyjek) po leczeniu ortodontycznym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Przeszczep dziąsła- (inaczej pogrubienie strefy dziąsła zrogowaciałego)- to zabieg przygotowujący do leczenia implantologicznego, wykonywany przy złej jakości dziąsła w miejscu gdzie ma być wszczepiony implant zębowy.

Polega na rekonstrukcji dziąsła przez przeniesienie z miejsca dawczego- podniebienia pacjenta, w miejsce biorcze- bezzębny wyrostek, w miejsce przyszłego łoża implantu. Poprawa jakości dziąsła ma ogromne znaczenie dla długoterminowego utrzymania implantu w jamie ustnej. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, zarówno miejsce dawcze i biorcze zabezpieczane jest opatrunkiem biologicznym, który przyśpiesza gojenie. Szwy mikrochirurgiczne usuwane są po 7 dniach od zabiegu.

Estetyczna korekta uśmiechu dziąsłowego- to plastyka nieestetycznej linii lub asymetrii dziąsła, wykonywana u pacjentów z „uśmiechem dziąsłowym’’ celem poprawy estetyki uśmiechu.

Wydłużenie korony klinicznej- to zabieg korekty dziąsła i podparcia kostnego wykonywany w sytuacji złamania poddziąsłowego korony zęba lub toczącego się poddziąsłowo procesu próchnicowego, jeżeli ząb kwalifikuje się do leczenia i odbudowy. Zabieg wydłużenia korony klinicznej stwarza możliwości wykonania szczelnej odbudowy oraz zmniejsza ryzyko późniejszych stanów zapalnych dziąsła.

Ekstrakcja zęba z augmentacją zębodołu fibryną bogatopłytkową- to zabieg polegający na usunięciu zęba (który nie kwalifikuje się już do leczenia) i zastosowaniu do zębodołu opatrunku biologicznego, odwirowanego w specjalnej wirówce, z krwi żylnej pacjenta, celem przyśpieszenia gojenia, zmniejszenia dolegliwości bólowych po zabiegu oraz poprawy jakości dziąsła w miejscu po utraconym zębie, co ma znaczenie dla późniejszej możliwości odtworzenia brakującego zęba.

Ekstrakcja zęba z augmentacją zębodołu zębem procesowanym- to zabieg polegający na usunięciu zęba oraz zastosowaniu matrycy z usuniętego zęba i pobranej krwi żylnej pacjenta celem odtworzenia dobrej jakości kości i dziąsła w miejscu usuniętego zęba. Po usunięciu ząb poddawany jest obróbce mechanicznej, chemicznej oraz po oczyszczeniu mielony jest w specjalnym młynku. Krew odwirowywana jest w wirówce celem uzyskania fibryny bogatopłytkowej, która przyśpiesza tworzenie nowych naczyń krwionośnych, ma działanie hemostatyczne i przeciwbólowe. Powstały biomateriał stanowi rusztowanie dla nowo powstającej kości. Zaletą tego zabiegu jest zmniejszenie ryzyka utraty tkanek twardych i miękkich, co zwykle następuje po usunięciu zęba. Dobra jakość dziąsła oraz wyrostków kostnych ma ogromne znaczenie dla przyszłej odbudowy brakującego zęba.

Mikrochirurgiczna resekcja wierzchołka korzenia- to zabieg przedłużający utrzymanie zęba ze zmianą okołowierzchołkową, która nie goi się po leczeniu endodontycznym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, w powiększeniu i polega na mikrochirurgicznym dojściu do zmiany zapalnej przy wierzchołku korzenia, odcięciu i usunięciu zainfekowanego wierzchołka, wstecznym opracowaniu oraz wypełnieniu nowoczesnym, biozgodnym cementem. Mikro szwy usuwane są po 7 dniach od zabiegu.

Implant zębowy- to wszczep śródkostny, który zastępuje utracony korzeń zęba. Może stanowić bazę dla korony porcelanowej, mostu lub protezy na implantach. Nowoczesne materiały stosowane do wykonania implantów są bardzo dobrze zbadane mają wysoki wskaźnik integracji z kością. U pacjentów ogólnie zdrowych, z prawidłowym poziomem witaminy D oraz niepalących wskaźnik długoterminowego przeżycia implantu w jamie ustnej jest bardzo wysoki.

Istotnym czynnikiem zmniejszającym ryzyko niepowodzenia odbudowy implanto-protetycznej jest kompleksowa odbudowa zębów, zrównoważenie sił żucia w jamie ustnej oraz perfekcyjna higiena jamy ustnej pacjenta.

Stomatologia dziecięca

Czy wiesz jak sprawić by Twoje dziecko z przyjemnością chodziło do dentysty? Co zrobić, by wizyta stomatologiczna nie była trudna dla niego i dla Ciebie jako opiekuna?

Przede wszystkim nie czekaj aż będzie bolał je ząb. Przyjdź z dzieckiem na wizytę adaptacyjną na której przedstawimy maluchowi gabinet jako przyjazne i fascynujące miejsce oraz przyzwyczaimy je do kontaktu z dentystą. Dobry wiek na pierwszą wizytę to już 1,5 roku.

Kolejnym czynnikiem niezbędnym by dobrze przygotować dziecko do wizyty jest Twoje dobre nastawienie. Istotne jest by nie grozić maluchowi wizytą u dentysty, nie przedstawiać mu jej jako kary za "nie mycie zębów" czy "podjadanie słodyczy" a raczej wymieniać ból zębów jako konsekwencję takich zachowań. Jeśli planujesz wizytę adaptacyjną z dzieckiem w gabinecie Milleniadent, zupełnie uczciwie możesz zapewnić dziecko, że udajecie się do miłego miejsca pełnego ciekawych przedmiotów takich jak "pistolet na wodę" czy "laserowy miecz".

Jeśli jednak do pierwszej wizyty ma dojść gdy już boli ząb, przedstaw w rozmowie dziecku dentystę jako osobę, która może mu pomóc.

Wreszcie, wybierając gabinet, kieruj się profilem jego działania, oraz nastawieniem lekarza do dzieci. W gabinecie takim jak Milleniadent staramy się by wizyta była dla malucha przyjemnym doświadczeniem, a w sytuacjach, które wiążą się dla dziecka z jakimkolwiek dyskomfortem by było o nim uprzedzone oraz wciągnięte w przebieg leczenia dla niego zrozumiały.

Jeśli intryguje Cię pytanie, czy warto leczyć zęby mleczne to pamiętaj, że są one niezbędne do skutecznego żucia, rozwoju prawidłowej wymowy, wpływają na wygląd i samopoczucie jak również ich obecność jest potrzebna by zapewnić prawidłowy rozwój kości, co w przyszłości wpłynie na harmonię ułożenia zębów stałych.

Protetyka

Stomatologia estetyczna

Ortodoncja

Jak to się u nas odbywa:

Pierwsza wizyta- konsultacyjna:

Celem pierwszej wizyty konsultacyjnej jest dokładne zbadanie pacjenta oraz ustalenie przyczyny zgłoszenia się do lekarza ortodonty. Lekarz specjalista zbiera wywiad ogólnomedyczny i stomatologiczny, przeprowadza badanie kliniczne uzębienia i twarzy oraz stawów skroniowo-żuchwowych, rozpoznaje wadę zgryzu, poznaje oczekiwania pacjenta. Podczas pierwszej wizyty dowiesz się na czym polega Twój problem, w jaki sposób powinno się rozpocząć postepowanie diagnostyczne i z czym może się wiązać Twoje leczenie. Uzyskasz również ogólne informacje na temat sposobów i metod leczenia, które mogą być wykorzystane w Twoim przypadku oraz informacje na temat etapu przygotowawczego do leczenia ortodontycznego, jeśli takowy będzie konieczny. Zaplanowany zostanie również rodzaj diagnostyki ortodontycznej, która zostanie przeprowadzona na kolejnej wizycie i umożliwi przygotowanie indywidualnie dopasowanego planu leczenia ortodontycznego.

Czas wizyty około 30 min.

Druga wizyta- diagnostyczna

Podczas drugiej wizyty przeprowadzona zostanie pełna diagnostyka ortodontyczna, która obejmuje wykonanie skanów 3D uzębienia, fotografii zewnątrzustnych i wewnątrzustnych oraz wykonywane są zlecone przez lekarza badania radiologiczne np. rtg cefalometryczne, rtg pantomograficzne czy badania tomograficzne CBCT. W szczególnych przypadkach przeprowadzamy również poszerzona diagnostykę ortodontyczną z wykorzystaniem artykulatora. W wyniku przeprowadzonej diagnostyki specjalista ortodonta może przygotować dokładny, zindywidualizowany dla danego pacjenta plan leczenia

Czas wizyty około 45 min

Trzecia wizyta- przedstawienie planu leczenia ortodontycznego

Lekarz ortodonta przedstawia pacjentowi zindywidualizowany plan leczenia najbardziej optymalny dla pacjenta lub w niektórych przypadkach kilka opcji leczenia czy alternatywne metody oraz przedyskutowuje je z pacjentem. Lekarz przedstawia aparaty ortodontyczne, jakie mogą być zastosowane do leczenia danej wady i wspólnie dokonywany jest ich wybór. Pacjent poznaje również pełne koszty leczenia.

W wyniku wnikliwych badań może pojawić się potrzeba leczenia przygotowawczego do leczenia ortodontycznego tj. leczenie zachowawczego, periodontologicznego lub chirurgicznego zębów. Pacjent kierowany jest wówczas do stosownych specjalistów.

Jeżeli uzębienie jest przygotowane a plan leczenia zaakceptowany przez pacjenta oraz podpisana jest zgoda na proponowane leczenie oraz koszty, można zaplanować zakładanie aparatu.

Czas wizyty około 30 min.

Wizyta higienizacyjna

Na ok. tydzień przed założeniem aparatu stałego wykonywana jest pełna profesjonalna higienizacja zębów przeprowadzana przez dyplomowane higienistki stomatologiczne oraz zakładana jest separacja.

W przypadku planowanego leczenia nakładkowego wykonywana jest higienizacja bez separacji.

Czas trwania wizyty około 60 min.

Zakładanie aparatu stałego lub nakładki

Podczas tej wizyty zakładane są pierścienie lub rurki na zęby trzonowe oraz wybrane zamki na pozostałe zęby. Po założeniu aparatu przedstawiony jest dokładny instruktaż higieny jamy ustnej i zębów z założonym aparatem oraz przedstawione są odpowiednie narzędzia.

Jeśli rozpoczynamy leczenie nakładkowe pacjent ma przyklejane na zęby drobne elementy zwane attachementami oraz instruowany jest jak zakładać i zdejmować nakładki.

Czas wizyt około 60 min

Wizyty kontrolna

Zazwyczaj odbywają się co 4-6 tygodni a w przypadku nakładek nawet rzadziej. Podczas tych wizyt dokonywane są aktywacje aparatu i w odpowiednim czasie wymieniane są łuki ortodontyczne. W przypadku nakładek wykonywany jest stripping lub doklejane bądź modyfikowane poszczególne attachement. Pacjent powinien pamiętać, że to lekarz ortodonta leczy wadę zgryzu a aparat jest jedynie jego narzędziem pracy. Zaniedbanie wizyt kontrolnych może opóźniać leczenie lub doprowadzić do niepożądanych skutków, bądź braku efektów leczenia.

Czas trwania wizyty około 30 min. ​

Retencja

Po zakończeniu aktywnej fazy leczenia (około 2- 2,5 lat) aparaty są zdejmowane, żeby czyszczone, ale dla utrzymania uzyskanego efektu konieczne jest noszenie aparatów retencyjnych (stałych przyklejonych od strony języka i zdejmowanych) przez minimum 1 rok w zależności od wady zgryzu i wieku pacjenta. Retencja jest dobierana indywidualnie do danego pacjenta przez prowadzącego lekarza ortodontę. Nie ma skutecznego leczenia bez fazy retencji. Jest to bardzo istotny etap leczenia.

W gabinecie Milleniadent stosujemy:
- aparaty stałe metalowe, bezniklowe, rodowane, złote, porcelanowe
- leczenie nakładkami invisalign, FAS
- zakotwienie szkieletowe – miniimplanty
- aparaty hybrydowe zakotwione na podniebieniu
- klasyczne aparaty wyjmowane

Pracownia rentgenowska

Gabinet Stomatologiczny Milleniadent od 2019 roku jest wyposażony w najnowszy Tomograf CBCT CS 9300 Premium C. Tomograf Carestream CS 9300 Premium C to innowacyjne urządzenie diagnostyczne, umożliwiające wykonywanie nie tylko badań pantomograficznych i cefalometrycznych, ale również badań tomografii wiązki stożkowej CBCT. Innowacyjna technologia adaptacji warstwy obrazowania do budowy anatomicznej pacjenta zapewnia wysoką jakość oraz niezwykłą precyzję obrazowania. Tomograf Carestream CS 9300 znajduje zastosowanie zarówno w diagnostyce stomatologicznej (protetyka, ortodoncja, implantologia), jak i w chirurgii szczękowo-twarzowej oraz laryngologii. Podczas badania tomografem Kodak Carestream CS 9300 wykorzystywana jest ultra niska dawka promieniowania rentgenowskiego – jest więc ono bezpieczniejsze dla pacjenta, ale zachowana jest precyzja obrazowania.

Rodzaje badań jakie można wykonać w Milleniadent :

Zdjecie RTG 2D:
- Pantomograficzne
- Cefalometryczme

Tomogragia Komputerowa 3D:
-CBCT mikro /endo
-CBCT szczęki lub żuchwy
-CBCT szczęki i żuchwy
-CBCT stawów skroniowo-żuchwowych
-CBCT twarzoczaszki

Chirurgia

Plastyka nieprawidłowego przyczepu wędzidełka wargi górnej, języka - zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polega na chirurgicznej korekcie zbyt krótkich lub przerośniętych włókien, które ograniczają prawidłowe funkcjonowanie okolicznych struktur.
W przypadku nieprawidłowej budowy wędzidełka języka bardzo ważna jest współpraca i przygotowanie do zabiegu przez logopedę.

Kortykotomia- To zabieg chirurgiczny, wspomagający leczenie ortodontyczne  u pacjentów dorosłych. Polega na wykonaniu pionowych i poziomych nacięć blaszki kostnej między i ponad korzeniami zębów celem zmniejszenia oporów kostnych w trakcie przesuwania zębów oraz zmniejszenia ryzyka powstania recesji dziąsła (odsłoniętych szyjek) po leczeniu ortodontycznym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Przeszczep dziąsła- (inaczej pogrubienie strefy dziąsła zrogowaciałego) - to zabieg przygotowujący do leczenia implantologicznego, wykonywany przy złej jakości dziąsła w miejscu gdzie ma być wszczepiony implant zębowy.

Polega na rekonstrukcji dziąsła przez przeniesienie z miejsca dawczego- podniebienia pacjenta, w miejsce biorcze- bezzębny wyrostek, w miejsce przyszłego łoża implantu. Poprawa jakości dziąsła ma ogromne znaczenie dla długoterminowego utrzymania implantu w jamie ustnej. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, zarówno miejsce dawcze i biorcze zabezpieczane jest opatrunkiem biologicznym, który przyśpiesza gojenie. Szwy mikrochirurgiczne usuwane są po 7 dniach od zabiegu.

Estetyczna korekta uśmiechu dziąsłowego- to plastyka nieestetycznej linii lub asymetrii dziąsła, wykonywana u pacjentów z „uśmiechem dziąsłowym’’ celem poprawy estetyki uśmiechu.

Wydłużenie korony klinicznej- to zabieg korekty dziąsła i podparcia kostnego wykonywany w sytuacji złamania poddziąsłowego korony zęba lub toczącego się poddziąsłowo procesu próchnicowego, jeżeli ząb kwalifikuje się do leczenia i odbudowy. Zabieg wydłużenia korony klinicznej stwarza możliwości wykonania szczelnej odbudowy oraz zmniejsza ryzyko późniejszych stanów zapalnych dziąsła.

Ekstrakcja zęba z augmentacją zębodołu fibryną bogatopłytkową- to zabieg polegający na usunięciu zęba (który nie kwalifikuje się już do leczenia) i zastosowaniu do zębodołu opatrunku biologicznego, odwirowanego w specjalnej wirówce, z krwi żylnej pacjenta, celem przyśpieszenia gojenia, zmniejszenia dolegliwości bólowych po zabiegu oraz poprawy jakości dziąsła w miejscu po utraconym zębie, co ma znaczenie dla późniejszej możliwości odtworzenia brakującego zęba.

Ekstrakcja zęba z augmentacją zębodołu zębem procesowanym- to zabieg polegający na usunięciu zęba oraz zastosowaniu matrycy z usuniętego zęba i pobranej krwi żylnej pacjenta celem odtworzenia dobrej jakości kości i dziąsła w miejscu usuniętego zęba. Po usunięciu ząb poddawany jest obróbce mechanicznej, chemicznej oraz po oczyszczeniu mielony jest w specjalnym młynku. Krew odwirowywana jest w wirówce celem uzyskania fibryny bogatopłytkowej, która przyśpiesza tworzenie nowych naczyń krwionośnych, ma działanie hemostatyczne i przeciwbólowe. Powstały biomateriał stanowi rusztowanie dla nowo powstającej kości. Zaletą tego zabiegu jest zmniejszenie ryzyka utraty tkanek twardych i miękkich, co zwykle następuje po usunięciu zęba. Dobra jakość dziąsła oraz wyrostków kostnych ma ogromne znaczenie dla przyszłej odbudowy brakującego zęba.

Mikrochirurgiczna resekcja wierzchołka korzenia- to zabieg przedłużający utrzymanie zęba ze zmianą okołowierzchołkową, która nie goi się po leczeniu endodontycznym. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, w powiększeniu i polega na mikrochirurgicznym dojściu do zmiany zapalnej przy wierzchołku korzenia, odcięciu i usunięciu zainfekowanego wierzchołka, wstecznym opracowaniu oraz wypełnieniu nowoczesnym, biozgodnym cementem. Mikro szwy usuwane są po 7 dniach od zabiegu.

Implant zębowy- to wszczep śródkostny, który zastępuje utracony korzeń zęba. Może stanowić bazę dla korony porcelanowej, mostu lub protezy na implantach. Nowoczesne materiały stosowane do wykonania implantów są bardzo dobrze zbadane mają wysoki wskaźnik integracji z kością. U pacjentów ogólnie zdrowych, z prawidłowym poziomem witaminy D oraz niepalących wskaźnik długoterminowego przeżycia implantu w jamie ustnej jest bardzo wysoki.

Istotnym czynnikiem zmniejszającym ryzyko niepowodzenia odbudowy implanto-protetycznej jest kompleksowa odbudowa zębów, zrównoważenie sił żucia w jamie ustnej oraz perfekcyjna higiena jamy ustnej pacjenta.

Poznaj nasz zespół

Nasz zespół składa się z doświadczonych lekarzy specjalistów, dyplomowanych higienistek stomatologicznych i profesjonalnych zawsze uśmiechniętych rejestratorek medycznych

Magdalena Łoboda

Magdalena Łoboda

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalizację z ortodoncji uzyskała 2010 roku po złożeniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego, poprzedzonego 4- letnim szkoleniem specjalizacyjnym w Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Krakowie. Od 2008 roku nieprzerwanie współprowadzi Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny w Krakowie, gdzie współpracuje ze specjalistami z innych dziedzin stomatologii.

Ukończyła liczne kursy z zakresu ortodoncji i stomatologii w Polsce i za granicą, w tym dwuletnie prestiżowe szkolenie z filozofii FACE prowadzone przez włoskich i hiszpańskich wykładowców Domingo Martin, Alberto Canabez i Renato Cocconi oraz dwuletnie szkolenie Hands on course international- the digital evolution - we Włoszech w Parmie u dr Renato Cocconi.

W naszym gabinecie zajmuje się ortodoncją pacjentów w każdym wieku.

Jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Od 2015 roku pełni funkcję przewodniczącej Krakowskiego Koła Regionalnego Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego. Ponadto jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

W 2023 roku w grudniu obroniła pracę doktorską uzyskując tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Prywatnie mama dwójki dzieci, dzieląca ich pasje do tańca towarzyskiego, narciarstwa i piłki nożnej.

 

Close

Magdalena Łoboda

Dr n. med. lekarz stomatolog, specjalista ortodonta
Katarzyna Łoboda

Katarzyna Łoboda

Ukończyła studia lekarsko-dentystyczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest specjalistką w swoim fachu, a swoje umiejętności potwierdziła Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym uzyskując tytuł specjalisty stomatologii zachowawczej z endodoncją.
Stale poszerza swą wiedzę i warsztat praktyczny uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach.
W naszym gabinecie zajmuje się leczeniem z zakresu stomatologii ogólnej oraz endodoncji.
Jej profesjonalne oraz otwarte i indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawia, iż zyskuje sympatię pacjentów od ich pierwszej wizyty w naszym gabinecie.
Wesoła, zawsze pogodna i ciepła, każdego pacjenta otacza profesjonalną opieką.

Close

Katarzyna Łoboda

lekarz stomatolog, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją
Małgorzata Najbar – Porębska

Małgorzata Najbar – Porębska

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Niezwykle miła i zawsze uśmiechnięta. W naszym gabinecie zajmuje się najczęściej najmłodszymi pacjentami, z którymi nawiązuje niewiarygodną wręcz nić porozumienia. Jej spokój, profesjonalizm i ciekawe podejście powodują, że od pierwszej wizyty wzbudza zaufanie wszystkich pacjentów: tych dorosłych i całkiem malutkich. Szkolenie specjalizacyjne zrealizowała w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej CMUJ w Krakowie, po czym w 2018 roku po złożeniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego uzyskała specjalizację z pedodoncji /stomatologii dziecięcej/. Stale podnosi swoją wiedza i kwalifikacje.

Close

Małgorzata Najbar – Porębska

lekarz stomatolog, specjalista pedodoncji
Magdalena Groch

Magdalena Groch

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Pracuje w Katedrze Protetyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Profesjonalistka w każdym calu.
Protetyka to jej pasja, w związku z czym proponowane przez nią rozwiązania protetyczne, nawet te najbardziej skomplikowane, są indywidualnie i najlepiej dopasowane do każdego pacjenta.
Umiejętność kompleksowego prowadzenia leczenia zaowocowała dużą grupą zadowolonych, znów mogących się szeroko uśmiechać pacjentów w różnym wieku.
Stale doskonali się i podnosi swe kwalifikacje, uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach.

Close

Magdalena Groch

lekarz stomatolog specjalista protetyki stomatologicznej
Agnieszka Cudzik-Pyć

Agnieszka Cudzik-Pyć

Absolwentka Stomatologii na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagielońskiego - rocznik 2005. Specjalista periodontologii.

Od ukończenia studiów stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w szkoleniach z zakresu: stomatologii odtwórczej, estetycznej, endodoncji mikroskopowej, rekonstrukcji protetycznych, okluzji, fotografii stomatologicznej, projektowania uśmiechu, mikrochirurgii, periodontologii oraz medycyny estetycznej.

W latach 2017- 2020 odbyła szkolenie specjalizacyjne z dziedziny periodontologii w Wojewódzkiej Przychodni Stomatologicznej w Krakowie.

Jest członikem Polskiego Towarzystwa Periodontologii oraz European Federation of Periodontology.

Stomatologia jest jej wielką pasją i fascynującą przygodą. Mimo dużego doświadczenia stale wytycza sobie nowe kierunki rozwoju i z dużą determinacją je realizuje.

Periodontologia jest "królową" wszystkich dziedzin stomatologicznych, gdyż to tkanki utrzymujące zęby i implanty zębowe są pewnego rodzaju wskaźnikiem wielu nieprawidłowości z zakresu:
stomatologii zachowawczej, endodoncji, ortodoncji, okluzji, protetyki chirurgii.

Bogate wielospecjalistyczne doświadczenie pomaga w kompleksowym zaplanowaniu leczenia przyczynowego, a tylko takie szerokie spojrzenie stwarza możliwość długoterminowego utrzymania zębów własnych lub rekonstrukcji na implantach zębowych.

Pacjenci cenią panią doktor za profesjonalizm, zaangażowanie w proces planowania i leczenia, precyzję, ale przede wszystkim za troskliwość i opiekuńczość.

 

Close

Agnieszka Cudzik-Pyć

lekarz stomatolog specjalista periodontologii
Magdalena Janczura

Magdalena Janczura

Absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku lekarsko – dentystycznym, gdzie w 2015 roku uzyskała tytuł lekarza dentysty.
Swoją wiedzę i umiejętności poszerzała w trakcie rocznego stypendium w Rzymie na Uniwersytecie Tor Vergata. Po studiach uczestniczyła w licznych kursach i konferencjach poszerzających wiedzę i umiejętności.
Jako pracownik Zakładu Stomatologii Dziecięcej Uniwersytetu Jagiellońskiego przez rok była zaangażowana w projekt mający na celu edukację dzieci i ich rodziców z zakresu higieny jamy ustnej na terenie całej małopolski.
Przez trzy lata łączyła zawód stomatologa z działalnością dydaktyczną w szkole policealnej – przygotowywała uczennice kierunku Asystentka Stomatologiczna do wykonywania zawodu.

Pasja do nauczania przekłada się na umiejętność klarownego wyjaśnienia pacjentom przebiegu wykonywanych procedur. Zawsze stara się pomóc w wyborze najbardziej optymalnej metody leczenia. Chętnie odpowiada na wszelkie pytania związane ze zdrowiem jamy ustnej.

Na pierwszej wizycie na podstawie badania klinicznego i analizy zdjęcia panoramicznego układa plan leczenia wraz z wyceną, by następnie móc w klarowny sposób przeprowadzić pacjenta przez proces leczenia. Poświęca dużo czasu na rozmowę oraz pomaga w wyborze najlepszej opcji. W razie potrzeby kieruje do innych lekarzy specjalistów w naszym gabinecie, koordynując w ten sposób plan leczenia.

 

Na co dzień zajmuje się głównie leczeniem zachowawczym, leczeniem kanałowym, leczeniem dzieci oraz przygotowaniem pacjentów do leczenia ortodontycznego i protetycznego.

Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych kursach.

Języki obce: angielski, włoski

Close

Magdalena Janczura

Lekarz stomatolog
Anna Zimoń

Anna Zimoń

Pracuje w gabinecie na stanowisku asystentki stomatologicznej. Obecnie kształcę się na
kierunku higienistki stomatologicznej w Rzeszowie. Moja praca jest jednocześnie moją
pasją. Pokochałam to co robię. Sprawia mi przyjemność i satysfakcję.
Odbyte kursy:
-wybielanie zębów
-przygotowanie gabinetu do zabiegów implantologicznych i chirurgicznych
-najnowsze trendy i technologie w służbie zdrowego uśmiechu pacjenta
-pacjent ortodontyczny - jak zadbać o higienę jamy ustnej podczas leczenia aparatem
stałym oraz ruchomym
-udział w VIII konferencji higienistek i asystentek stomatologicznych Asysdent 2021
-kurs "Orthoexpert teamwork w ortodoncji"

Close

Anna Zimoń

higienistka stomatologiczna
Karolina Wawro

Karolina Wawro

Absolwentka Krakowskiego Studium Medycznego na kierunku higienistka stomatologiczna. W
swojej pracy stawia na komfort i zadowolenie pacjenta. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa.

Close

Karolina Wawro

higienistka stomatologiczna
Klaudia Kurleto

Klaudia Kurleto

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku Higienistka stomatologiczna. Dokładność, zaangażowanie w pracę i uśmiech na co dzień to cechy wyróżniające Panią Klaudię.

Close

Klaudia Kurleto

higienistka stomatologiczna
Anna Kowalczyk-Srębacz

Anna Kowalczyk-Srębacz

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Medycznej na kierunku higienistka stomatologiczna.

W 2015 r. ukonczyła studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie na kierunku Zarządzanie w ochronie zdrowia uzyskując tytuł magistra.
Doskonała organizatorka pracy.
Miła, sympatyczna, zawsze godna zaufania. Perfekcyjna w każdej wykonywanej przez siebie pracy.
Swą wiedzą i doświadczenie wykorzystuje w pracy z pacjentami.
Niezastąpiona jako asysta przy fotelu stomatologicznym.

W Milleniadent pełni funkcję menagera gabinetu.

Close

Anna Kowalczyk-Srębacz

higienistka stomatologiczna
Katarzyna Faber

Katarzyna Faber

W 2015 roku ukończyła Medyczna Szkołę Policealną nr 1 w Krakowie na kierunku technik
Elektroradiolog. Zajmuje się obsługą recepcji oraz wykonywaniem badań obrazowych
RTG 2D i 3D w Gabinecie Stomatologicznym Milleniadent. Dzięki niej zaplanują Państwo
dokładnie rodzaj i termin wizyty. Pani Kasia z chęcią udzieli odpowiedzi na wszystkie
Państwa pytania.

Close

Katarzyna Faber

technik elektroradiolog oraz rejestratorka

Nasze mocne strony

Jesteśmy nastawieni na najnowsze i najskuteczniejsze metody diagnostyki i leczenia. Nasza klinika zadba o Twoje zęby, ale także o estetykę uśmiechu i twarzy. Stosujemy podejście holistyczne. Dzięki współpracy naszych specjalistów z różnych dziedzin stomatologii otrzymasz najlepsze możliwe leczenie i rady na temat Twojego zdrowia Twojej jamy ustnej.


Skaner wewnątrzustny, mikroskop


Wykwalifikowany i doświadczony zespół specjalistów


Wiedza i ponad 20 lat doświadczenia


Nowoczesne metody leczenia


Tomograf komputerowy - CBCT


Holistyczne podejście do pacjenta

Efekt naszej pracy

Co pacjenci sądzą o naszym leczeniu

Sprawdź, co piszą o nas leczeni w klinice pacjenci. Dowiesz się szczegółowo, jak dbamy o relacje z naszymi podopiecznymi i co czują po zakończeniu

Dziękuje za piękny uśmiech! Nie była to łatwa praca, pandemia, moje przyloty z zagranicy, specyfika problemu zgryzu, ale udało się! Na medal! Serdeczność i profesjonalizm, jaki otrzymałam od zespołu Millenia Dent był na najwyższym poziomie. Polecam wszystkim, wszyscy przecież szukamy najlepszego specjalisty o ludzkim i serdecznym podejściu do pacjenta bez zbędnego merkantylizmu :), a dla Pani Doktor Magdaleny szczególne uściski i podziękowania. Będę wracać, ale już czysto profilaktycznie mam nadzieję 🙂

Marta Kraków

Dziękuje za piękny uśmiech! Nie była to łatwa praca, pandemia, moje przyloty z zagranicy, specyfika problemu zgryzu, ale udało się! Na medal! Serdeczność i profesjonalizm, jaki otrzymałam od zespołu Millenia Dent był na najwyższym poziomie. Polecam wszystkim, wszyscy przecież szukamy najlepszego specjalisty o ludzkim i serdecznym podejściu do pacjenta bez zbędnego merkantylizmu :), a dla Pani Doktor Magdaleny szczególne uściski i podziękowania. Będę wracać, ale już czysto profilaktycznie mam nadzieję 🙂

Ola Wieliczka

Dziękuje za piękny uśmiech! Nie była to łatwa praca, pandemia, moje przyloty z zagranicy, specyfika problemu zgryzu, ale udało się! Na medal! Serdeczność i profesjonalizm, jaki otrzymałam od zespołu Millenia Dent był na najwyższym poziomie. Polecam wszystkim, wszyscy przecież szukamy najlepszego specjalisty o ludzkim i serdecznym podejściu do pacjenta bez zbędnego merkantylizmu :), a dla Pani Doktor Magdaleny szczególne uściski i podziękowania. Będę wracać, ale już czysto profilaktycznie mam nadzieję 🙂

Julia

Umów się na wizytę

Snow

Zadzwoń
+48 608 622 686
lub napisz wiadomość
gabinet@milleniadent.pl

Partnerzy

Współdziałamy z najlepszymi, po to, żeby nasza pomoc była skuteczna. Poznasz także miejsca, którymi współpracujemy na różnych obszarach.

   

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